Legendy Polskie – Allegro tworzy świetne filmy?!

Nigdy bym nie pomyślał o tym, że Allegro (serwis aukcyjny) zacznie kręcić filmy, DOBRE filmy, a właśnie o tym sobie dziś porozmawiamy! 😉 Chciałbym też zauważyć, że się na tym zbytnio nie znam, ale bardzo chciałem się na ten temat wypowiedzieć.

Istnieją dwa typy Legend Polskich od Allegro – Covery i filmy. Covery to po prostu na nowo odrodzone stare piosenki.
Po prostu wszystko zostało zrobione na nowo, by bardziej jakościowo pasowało do dzisiejszych standardów.
Teledyski zostały zrobione niesamowicie klimatycznie, dla przykładu podam „Aleja Gwiazd – Cover. Matheo & Anna Karwan„.

To o coverach może tyle. Teraz czas na coś co bardziej mnie pociągnęło – filmy. Historia w tych filmach jest naprawdę ciekawa + autorzy stawiają przed nami taką ciekawość co się dalej stanie, ponieważ chyba każda legenda, prócz „Operacja Bazyliszek” kończy się niespodziewanie, przez co zastanawiamy się co dalej? Czy będzie kontynuacja? Po prostu ta historia jest wciągająca + niespodziewana. W filmach występują także śmieszne teksty, może nie są tą, aż tak śmieszne teksty, ale jednak nie damy przecież żartu roku do mrocznego filmu, prawda? Jak już mówię o mrocznych filmach, to zauważmy, że właśnie w takim klimacie są wszystkie legendy, po za SMOKiem.

Widzowie, którzy zauważyli potencjał w tym co robi ekipa Allegro już wiele razy prosili o pełnometrażowy film. Twórcy zaś odpowiedzieli na prośbę tłumacząc, że na razie jest za wcześnie, by o tym mówić, a po za tym… pieniądze.
Znaleźli się także widzowie, którzy w komentarzach pisali, że mogli by zrobić zbiórkę, bo dlaczego tak świetne pomysły mają się marnować na krótkometrażówkach?

 

Teraz zadajmy sobie pewne pytanie – Czy Allegro się szybko „wypali” i przestaną robić tak dobre produkcje?

There are 4 comments left Odpowiedz na niego!

 1. NC /

  Patrzyłem kiedyś na jakiś film z Allegro i nie zachwycił mnie ani troszkę. Niech lepiej skupią się na pogodzeniu w swoim serwisie sklepów i prywatnych sprzedawców, bo w tej chwili pierwsza grupa dominuje zanadto.

  1. Admin / Post Author

   A ja uważam inaczej. Wydaję mi się, że są to naprawdę bardzo dobrze zrobione filmy. Jedyny film który uważam za słaby od nich to SMOK

 2. P /

  Zgadzam się z NC. W niczym nie jest to lepsze niż filmy na YT jakich wiele. Oczywiście, nie mówię, że jest to złe czy coś, pomysł i starania raczej ok, ale jak na możliwości (zwłaszcza finansowe) nie jest to nic nadzwyczajnego czy szczególnie innowacyjnego. Zobacz co zrobiła Grupa Filmowa Darwin np. przy nieporównywalnie mniejszym budżecie.

 3. P /

  Od wpisu minęło już w sumie trochę czasu i mam wrażenie, że ostatnie produkcje od Allegro są zdecydowanie lepsze. Nie mam tu na myśli dalej tych legend, a proste formy pokroju tego https://www.youtube.com/watch?v=xmYKCZR9ng0%5D i fajnie jakby to na tym się skupili.

Odpowiedź